Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrady a zámky

 Hrad a zámek Horní hrad řečený Hauenštejn (26km)

horni-hrad.jpgPřijďte se podívat jak se staví hrad.
Starobylý hrad ležící v kopcích asi 1,5 km od hlavní silnice z Ostrova nad Ohří do Kadaně obklopený lesy potoky a loukami od 60-let minulého století chátral. Stávající hradní pán jej  již od roku 2010 za pomoci přátel a dobrovolníků postupně opravuje. 

Kromě klidného a romantického okolí hrad nabízí různé výstavy, aboretum a botanickou zahradu, pohlídku gotických sklepení, vyhlídku z gotické věže, dětský koutek na nádvoří, spoustu zajímavých akcí jako například noční prohlídka hradu, ubytování i občerstvení.
Více informací nalezenete na http://hornihrad.cz/

horni-hrad2.jpg

 


Hrad Loket (34km)

loket.jpgHrad se tyčí na skále nad řekou Ohře. Opevněné město s hradem mnozí nazývali „klíčem ku Království českému“. Loket střežil české území již ve třináctém století. Hrad Loket je prodchnut historií, příznivci tajemných příběhů a záhad si přijdou na své. Mnoho dohadů a nezodpovězených otázek vyvolává např. loketský „zakletý purkrabí“. Na nádvoří hradu se roku 1422 objevil velký kámen. Zkoumali jej nejprve alchymisté a mudrcové, později vědci a geologové. Je to nejstarší známý meteorit na světě. Také v Lokti se pořádají různé kulturní akce, přírodní amfiteátr nabízí v průběhu léta různé koncerty.
Více informací na www.hradloket.cz  a www.loket.cz

 

Státní hrad a zámek Bečov (48km)

Na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa se nachází malebné městečko Bečov nad Teplou. Hlavním turistickým lákadlem je  soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. becov.jpg
Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale p
rezentována unikátní románská ostatková schránka - relikviář sv. Maura. Druhá nejcennější zlatnická památka České Republiky.

Návštěvníci si mohou vybrat ze třech prohlídkových okruhů.
Více informací na http://www.zamek-becov.cz/

 

becov2.jpg

 

Červený hrádek (66km)

cerveny-hradek6_resize.jpgZámeček jako z pohádky najdete v Jirkově kousek od Chomutova. Stavbička – přestože není zrovna červená – je krásná a při dnešní prohlídce byste jen těžko hádali, jak krušnou má za sebou historii. Na zámku proběhly popravy, mnohokrát byl zničen za krutých válek.
V interiérech můžete shlédnout stálou výstavu hraček Jany Růžičkové „Babiččina pohádková truhla“. Zámecká jízdárna ukrývá expozici „Archeologie letectví“. Příjemné posezení nabízí zámecký parčík. Klasický prohlídkový okruh vás zavede do galerie a kaple sv. Jana Křtitele v přízemí a zrcadlového a rytířského sálu, loveckého salonku s obrazárnou a dalších prostor v prvním patře. Více informací např. o kulturních akcích na http://www.zamek-cerveny-hradek.cz/

 

Hasištejn (48km)

V majestátní zřícenině Hasištejna můžete po celý rok navštívit stylovou restauraci. Hrad je romanticky usazený mezi svahy Krušných hor nedaleko Kadaně.
hasistejn2.jpgPřímo ke zřícenině uprostřed lesů se dá zajet autem. Gotický hrad ze 14. století je poměrně zachovalý a palác i dominantní věž nabízejí výhledy do kraje. Stavba má za sebou dlouhou a bouřlivou historii.
Více na http://www.hasistejn.cz