Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen pro děti

Ježískova cesta (10km)
Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy, orazítkované symbolem Ježíška. Především zde ale byla od 8.12.2007 slavnostně otevřena Ježíškova cesta. Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty. Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra muzeum nebo ze SKY areálu NOVAKO. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přítelé a pomocníci z Ježíškova světa. Více informací na www.jeziskovacesta.cz

jeziskova.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stezka krušnohorských pověstí (4km)

stezka.jpgNa Plešivci se v roce 2011 otevřela nová stezka, která je plná soch bájných postav Krušnohoří. Najdete na ní dřevěné sochy inspirované dávnými pověstmi.

stezka2.jpg Stezka je dlouhá zhruba šest set metrů a pro návštěvníky jsou tam připraveny i lavičky, ze kterých je  nádherný výhled například na Ostrov nebo Velký Rybník.

 

 

 

 

Jízda parní lokomotivou Oberwiesenthal–Cranzahl

Sousední Sasko protíná několik železničních úzkokolejných tratí, po nichž se můžete svézt vláčkem taženým parní lokomotivou. Jedna taková – tzv. Fichtelbergbahn jezdí na železniční trati Kurort Oberwiesenthal–Cranzahl a zpět. Projížďka vlakem poháněným párou, ve vozech vyrobených v letech 1913–1932 bude skvělým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. oberwiesenthal_6th.jpg
Parní vláček jezdí po Fichtelbergbahn denně. O některých německých svátcích jsou vypravovány zvláštní vlaky se speciálním programem. Oblíbená je například „Velikonoční jízda“.
Výlet po Fichtelbergbahn můžete spojit s návštěvou mnoha zajímavých míst na trase. Na většině z 9 zastávek jsou pro výletníky připraveny nějaké turistické atrakce. V Neudorfu najdete muzeum polévek, v Unterwiesenthalu se můžete podívat na farmu, kde se chovají alpaky, na nádraží v Oberwiesenthalu je pro skupiny připravena možnost prohlídky technického zázemí nádražní haly atd.