Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlety

15. 7. 2012

Blatenský vrch

blatensky-vrch-4.jpgRozhlednu na Blatenském vrchu můžete potkat při svých toulkách Krušnými horami asi 2 km od Horní Blatné. Rozhledna leží na trase dvou oblíbených naučných stezek Vlčí jámy a Blatenský příkop. Pokud se vydáte po 85 schodech na vrchol rozhledny naskytne se vám překrásný pohled na Krušné hory z celkové výšky 1044 metrů nad mořem. Dobrý oběd si pak můžete dát v Kolibě u Medvěda v Horní Blatné.
O prázdninách je rozhledna přístupná denně od 9 do 17 hod, mimo letní sezónu ve stejných časech o víkendech. K rozhledně lze dojet i autem.

 

Vlčí jámy

Jedná se o zajímavou chráněnou přírodně-technickou památku, která je pozůstatkem středověké důlní činnosti. Vlčí jáma je dlouhá zhruba 120 metrů, široká přibližně 14 metrů a současná hloubka dosahuje 25 metrů. Vznikla zřícením stropů dolu Wofgang, který byl jedním z největších v oblasti.
vlci-jamy-3.jpgBlíže k Blatenskému vrchu se nachází Ledová jáma, pozůstatek dolu Jiří. Jedná se o velmi úzkou štěrbinu (místy méně než jeden metr!), na jejímž dně se se v hloubce přibližně 15 metrů udržuje po celý rok tzv. jeskynní led.  Do Ledové jámy je možné na vlastní nebezpečí sestoupit po kamenném schodišti

 

 

Božídarské rašeliniště

 

raseliniste_2.jpg

Naučná stezka Božídarské rašeliniště vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, které bylo dle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem. 3,2 km dlouhá stezka začíná u Infocentra Boží Dar, kde je také umístěna 1. informační tabule. Převážná část stezky vede po povalových chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází.

 

Lanovky na Klínovec a na Fichtelberg

Na nejvyšší hory české i německé části Krušných hor se můžete nechat vyvézt lanovkou. Dokonce můžete spojit jízdu oběma lanovkami v jeden výlet. I přesto že každá leží v jiném státě, jsou od sebe jen několik málo kilometrů, z nichž se za hezkého počasí stane jistě příjemná procházka, nebo projížďka na kole. Více informací na http://www.bozi-dar.eu/cz/lanovky-klinovec-fichtelberg